මහින්දාගමනයට ඔබ සූදානම්ද?

මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ නික්ම යාමත් සමග රට පත් වූ අස්ථාවර භාවය ඔබට අමුතුවෙන් විස්තර කිරීමට අවශ්‍ය නෑ. කඳුළු පිරි දෙනෙතින් යුත් ආදරණීය පාක්ෂික ජනතාව මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාට නැවතත් එන ලෙස දිගින් දිගටම ඉල්ලා සිටියේ ඉදිරියේ වීමට යන බියකරු සිද්ධි දාමය ඉවෙන් මෙන් දැනුන නිසයි. මාතෘ භූමියට ඇති ආදරය කිසිදා අත් නොහරින ඒ ආදරණීය නායකයා, එවන් මොහොතක ජනතා හඬට ඇහුම්කම් දීමක් වශයෙන් නැවතත් පැමිණෙමින් සිටිනවා.

“මහින්දාගමනය” යනු අප රටේ සිදුවූ ඓතිහාසික සමාජ සහ දේශපාලන පෙරළියක්. එවැනිම සමාජ සහ දේශපාලන පෙරළියකට ඔබ සූදානම්ද යන අරුතින් යුතුව “මහින්දාගමනයට ඔබ සූදානම්ද?” යන මැයෙන් ඉදිරි දැනුවත් කිරීමේ වැඩසටහන් දියත් කරන ලෙස විද්වතුන් ප්‍රමුඛ මහජනතාව වෙතින් ඉල්ලීම් ඉදිරිපත් වී තිබෙනවා. (කෙසේ නමුත් එම නම භවිතා නොකිරීමට මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා තීරණය කොට තිබෙන බවයි වාර්තා වෙන්නේ)

ඒ අතර එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධානයේ හවුල්කාර පක්ෂ හතරක් එක්ව හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා අග්‍රාමාත්‍ය අපේක්ෂකවරයා කරවීමේ අරමුණෙන් ලබන බ්‍රහස්පතින්දා නව දේශපාලන පෙරමුණක් පිහිටුවීමට තීරණය කර ඇත. හිටපු අමාත්‍ය දිනේෂ් ගුණවර්ධන මහතාගේ නායකත්වයෙන් යුතු මහජන එක්සත් පෙරමුණ, බස්නාහිර පළාත් සභා මන්ත්‍රී උදය ගම්මන්පිල මහතාගේ නායකත්වයෙන් යුත් පිවිතුරු හෙළ උරුමය, විමල් වීරවංශ මහතාගේ නායකත්වයෙන් යුත් ජාතික නිදහස් පෙරමුණ හා පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතාගේ නායකත්වයෙන් යුතු ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී වාමාංශික පෙරමුණ මෙසේ දේශපාලන පෙරමුණට එක්ව සිටියි.

නවතම විස්තර හැකි විගසින් ඔබ වෙත ලබා දෙන්නෙමු.

551511_575245905945711_3687136849370833824_n[1]

යාළුවන්වත් දැනුවත් වීමට Share කරන්න.

තවත් අයටත් බලන්නට SHARE කරන්න.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

18 comments to මහින්දාගමනයට ඔබ සූදානම්ද?

 • bs,widanapathirana

  we are waiting for you,,,,our legend….

 • Roshan

  ඔබ තුමගෙ ඉදිරි ගමනට අපි සුබ පතමු. එහෙත් පසුගිය කලයේ ඔබගෙන් ලාබ ප්‍රයොජන ලබා ඔබව අත්හෑරිය මර්වින්, විජිතමුනි, සජින්වාස් වගේ අය ආයෙත් ලන් කර ගත්තොත් අපෙන් ඔබට කිසිම සහයක් බලාපොරොත්තු නොවන්න.

 • Chandrasena Pandithage

  2015 වසර යනු මට් රටේ ජනතාව ජාතික වශයෙන් මහා පාවාදීම සිදු කල වසරයි. මේ රටේ දේශප්රේමීන් වර්ෂ 1815 සිටම නිදහස පිණිස මුදාහල ඒ් මහා ලේ ගංගාව 2009 මැයි මස 18 වෙනිදා දක්වා අඛණ්ඩව ගලා ගිය අාකාරය සම්බන්ධව කිසිදු තැකීමක් සිදු නොකල මේ නිවට නියාලු ජනතාව 2015 මැයි මස 8 වෙනිදා පැන්සල් කොටයක් අතට අරගෙන කුඩා අාවරණයක් තුලට වැදී ඒ් දිනාගත් සියලුම ජයග්රහණයන් පැය අටහා මාරක කාලයක් තුලදී පාවාදෙන ලපදී.

  අපට මේ නිවට නියාලු තුච්ඡ පාහර කාර්යය සිදුකල කිසිදු මිනිහෙක් සම්බන්ධව දශමයකදු ප්රසාදයක් හදවත තුල ගොඩනැංවෙන්නේ නැති බව පලමුව සදහන් කලයුතුම කරුණක් බව සටහන් කල යුතුමය. අපට අැත්තේ රැක ගැනීමට රටක් හා ඒහි ජීවත්වෙන මේ රටට සැබෑ ලෙසම අාදරය කරන මිනිසුන් 58 ලක්ෂයකට අාසන්න චන්ද දායකයින් හා බැදුන ඔවුන්ගේ දූ දරු පරපුර පමණි.

  අපට අනාගතයේදී සිදුකිරීමට අැත්තේ මහා අසීරු කරුණකි. සැබෑ ලෙසම මේ රටට අාදරය කරන මේ මිනිස් පරපුර හදුනා ගැනීම; ඔවුන් හා බද්ධවීම; ඔවුන් කිසිවෙකු අතරමං නොකර පෙල ගැස්සවීම; ඔවුන් මනාව දැනුවත් පරපුරක් බවට පමුණුවාලීම. ඔවුන් සියල්ලක්ම මෙරට සිටින ධනවත්ම මිනිස් බලමුලුව පවට පමුණුවාලීම තුලින් මෙරට සිටින බලවත්ම මිනිස් පරපුර ගොඩනැංවීමයි. මේ මහා ජාතික බල පවුර ගොඩනැංවීම අරමුණ කරගෙන අප යලිත් වරක් මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාට මෙරට රාජ්‍ය නායකත්වය ලබාදීමේ මහා අරගලය යලිත් වරක් දියත් කල යුතුය. ඒය කල හැකි කාර්යයක් මෙන්ම කල යුතු කාර්යයක් බව ඉතිහාසය අපට බල කර ඉල්ලා සිටී. අපි ඒකතුව මේ මහා පුණ්‍ය කර්මයට දායකත්වය සපයමු. මහින්දාගමණයට ජය පතමු!

 • Hashiyka Jayasekara

  We are always with you Sir. You are the only President we ever seen. You are the King of Sri Lanka. We are always supporting you.

 • Shashika Liyanage

  Dear Sir,

  We are the children of yours. We are with you forever and ever. I remember the past of our country with LTTE terrorist. I cried because of my father and everyday I was cry because of him. You are the only one who make us smile. Love you always Sir and we are with you FOREVER and EVER.

  And Thank you very much for coming again to us.

 • M.A.M.PRIYADARSHANIE

  API SAMADA OBA SAMAGAI….

 • Samarasinghe

  So meany crooks say that they who saved the country/pushed you to end the ruthless war.But we know what really happened. So your name would be embossed in our hearts. You are the leader who re introduced rice/ liquid milk culture etc.. to us. It”s you only offered real development to our tamil brothers, although they have forgotten.(at least they pretend so!). So, my only wish is that one fine day the truth should com out.

 • වසර 200කට පෙර කල පාවාදීම මෙවරත් සිංහල නාමෙන් ඉන්න දේශද්‍රෝහීන් විසින්,පාවාදුන්නා,,මෙම මැතිවරනයේදී පැරදුනේ ඔබතුමා නොව අපේ මව් බිමයි,,දැන් මොකක්දෝ අමුත්තක් දැනෙනවා,,අපි තනිවෙලා වගේ,,මහිංද මැතිදුනි ලක්ශ 58 කට ආසන්න මහා ජන ගගක් ඔබ පිටුපස,,ඒ ජනතාවගේ පැතුම් ඉටුකරන්න රටේ පැතුම් ඉටු කරන්න ඔබ තුමා නැවත එන්න

 • Jan

  අනාගත අගමැතිතුමනි,ඔබට චිරං ජයතු…
  තෙරුවන් සරණ බෙලෙන් ආරක්‍ෂාව ධෛර්‍ය පතමු. අපි ඔබ සමඟයි.

 • Sakun

  There is nothing called “Failure”… There is only “Feedback” ,as to what is to be correct.

  There are few feedbacks for you that got disguised as a failure @ the recent election.

  Please pay attention to those. Await your return! I am sure you deserve a lot more than this!

 • H.Dhamma rathana thero

  අනාගත අගමැතිතුමනි,ඔබට චිරං ජයතු…
  තෙරුවන් සරණ බෙලෙන් ආරක්‍ෂාව ධෛර්‍ය පතමු. අපි ඔබ සමඟයි.

  obanathi paluva ratama danenava navatha enakan balan innava

 • H.Dhamma rathana thero

  මහින්දාගමනයට ඔබ සූදානම්

 • Asanga Jayasekera

  We are always with you.
  Jayen jaya.
  Asanga

 • Arjuna Thilakarathna

  DEAR SIR;

  YOU ARE OUR KING ALWAYS. YOU HAVE NOT LOST THE ELECTION BUT THE NATION DID. BEHALF OF THE NATION WE BEG YOU TO COME BACK AND LEAD OUR COUNTRY AGAIN. SOULS OF SIR T.B JAYA, SIR LAXMAN KADIRAGAMAR, ANGARARIKA DHARMAPALA HIMI, KUDU POLA HIMI, AND EVERY ONE WHO SACRIFICED THEIR LIVES FOR THIS GREAT NATION , PROTECT YOU.

 • dayani kulatunga

  ratak nothibunu apata obatuma eksatth ratak laba dunna namuth oba thumata therum ganta bariuna obathuma ta kondesi wirahithawa adaraya kala pudgalika depola wikuna oba thuma wenuwen kapa karapu maskeliya wege dushkara palathaka damila janathawa wenuwen kapa una jathi kula agam bedayen thorawa wada kala pirisidu ayawa obathuma hithuwema naha

 • vipula

  හරි කන්ඩායමක් සමග එන්න . සමහර අය ගෑන අපිට පෑහෑදිමක් නොමත.අපි ඔබතුමා සමගයි…..

 • GHANALATHA

  MEITUDUNIE OBATA CHIERAN JAYATU.

  APPIE RATATA WENA AGADAYA NAWATHA YALITH OBATUMA APPIE RATA PALANAYA KARANNA.
  EEe SADAHA APAGEE NOMADA SHAYOOGAYA OBATHUMAATA.

  OBAWA SIEYALU DEWIYOO AARACHA KARATHWA. OBATHUMA SRI LAANKIKA HEAMADENAGEEMA
  AAYUCHA ARAGENA JEEWATH WEEWA.

Leave a Reply