මහින්ද වෙනුවෙන් නායක භික්ෂූන් වහන්සේලා, කලාකරුවන් පාරට බැසීමට සූදානම්

එළඹෙන මහ මැතිවරණයේදී මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාව අග්‍රාමාත්‍ය අපේක්ෂකයා නොකළහොත්, ඒ වෙනුවෙන් මහ පාරට බැස විරෝධතා ව්‍යාපාරයක් දියත් කිරීමට සූදානම් බව මෙරට සුප්‍රකට භික්ෂූන් වහන්සේලා පවසා තිබේ.

අද උදෑසන නාරාහේන්පිට අභයාරාම විහාරස්ථානයට වැඩම කළ 300 ක පමණ භික්ෂූන් වහන්සේලා පිරිසක් මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාව මුණගැසුණි.

රට වේගයෙන් විනාශය කරා ගමන් ගන්නා බවත්, ඉන් රට බේරා ගන්නා ලෙසත් උන්වහන්සේලා මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගෙන් ඉල්ලීමක් කළහ.

6

5

3

2

1

මේ අතර මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාව හමු වීමට අද කලාකරුවන්ද 300 ක පමණ පිරිසක් අවස්ථා කිහිපයකදී පැමිණියා. දිනෙන් දින අස්ථාවර වෙන රට බේරා දෙන ලෙස ඔවුන් ඉල්ලා සිටියෝය.

එහිදී මහින්ද රාජපක්‍ෂ මහතා අසල පුවරුවක සඳහන් කර තිබූ ‘නියමිත වේලාවට රාජකාරිය වාර්තා කරන්න’ යන වැකිය වෙනස් කර මෙසේ කීවේය. ‘නියමිත වේලාවට රාජකාරියට වාර්තා කරමි’ කලාකරුවෝ සියල්ල මහ හඬින් අත්පොලසන් දෙමින් ජයඝෝසා නැගූහ.

දැන් සිටින්නේ ඇමතිවරු නොව විධායක ජනාධිපතිවරු බවද රාජපක්‍ෂ මහතා එහිදී කීය.

12

11

10

9

8

7

6

5

1

2

4

3

යාලුවන්ටත් බැලීමට Share කරන්න.

තවත් අයටත් බලන්නට SHARE කරන්න.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

16 comments to මහින්ද වෙනුවෙන් නායක භික්ෂූන් වහන්සේලා, කලාකරුවන් පාරට බැසීමට සූදානම්

 • Mage maubima anathure ape janapathithumani

 • lakshman

  apita obawa nawatha one

 • nandana

  Elakiri. Oya mathuwenne rella. Api saamaanya janathaawa. A unata apita puluwan hema vidihatama api obatumaata shayoogaya denna suudaanam.

 • Amar

  Mahinda Methidun venuven idiripath vana Maha SangaRuvanata Apey Bhakthi Pranamaya! Kalakaruvanta ape Adaraya! Jaya Niyathai!

 • Amar

  Mey uthum sathkaryayata dayaka vana samata Anantha Budu Guna Balayen Jayen Jaya! Mage Mawrata bhayanaka uvadurin beraganna puluvan ethumata pamanay!

 • Rama

  Niyamitha velavata obathumage Samprapthiya maga balaa sitimu! Garuthara Maha Sanga Ratnayatath Adaraneeya kalakaruvantath apey pranamaya! Asirimath heta dinak karaa ethumaa vata resvana mahaa jana gangavata JAYA NIYATHAY!! Apey Mawbima Siyalu Deviyo Rekadeva!!

 • Daya

  Hitan Hutan denawa wede , Sinhayeni negitive

 • nadaraja

  Hansaya penwa balaya gath Yahaa paalana karayo dan ahinsaka janathawata Kokaa penwanawa , Ratama gilaganna hadana Yahaa Paalana Horikadayo haki ikmanin swargartha wewa , e mage pathumayi

 • Power

  “නියමිත වේලාවට රාජකාරියට වාර්තා කරමි”
  ඔබතුමා එසේ පවසනවානම් අපිත් අමාරුවෙන් හෝ ඉවසන්නෙමු!

  හැබැයි මහත්තයෝ ඉවසීමේ සීමාව පනිනකං විතරයි.

 • rasakka

  mata raban padayak oluwata awaa,” Sakala Bujan Kota Kalisam
  “Hitan Hutan Me Ahapan”
  “Amude Tikak Thada Karagan”
  “Thota Barinam Amude Kadan Uda Panapan”

 • dhanushka

  සිරිසේන මැතිතුමනි. පක්ෂ නායකත්වය ලැබුණු පමණින් ඔබව නායකයා ලෙස පිළිගැනීමට මහින්ද මැතිඳුන්ට චන්දය දුන් පාක්ෂිකයන් සුදානම්යයි ඔබ සිතනවාද? නායකත්වය ඩැහැගත් පමණින් පාක්ෂික හදවත් දිනාගත් හැකියයි සිතන්නට තරම් ඔබ අඥානද? ශ්‍රීලනිපය යනු නිමල් සිරිපාල, අප්පච්චි මල සොයිසා හෝ කිඹුල් කඳුලුහෙලු ජනක බණ්ඩාර වැන්නන් නොව මහින්ද මැතිදුන් පිටුපස සිටින ලක්ෂ 58ක් වූ මහා ජනගංගාවයි. ඒ ජනගංගාවට මෛත්‍රීපාල යනු පක්ෂයට, නායකත්වයට ද්‍රෝහිවුවෙක් මිස නායකයා නොවේ.. ඔවුන් ජනවාරි 08 වෙනිදා සිටි ස්ථාවරයෙන් දශමයකුදු වෙනස් වී නැත. නිවට නායකයින් වෙස් මාරුකළ පමණින් පාක්ෂිකයන් ඔවුන් පසුපස නොයන බව වටහාගැනීමට කාලය එළැඹ ඇත. එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රීවරුනි. ඔබ තවදුරටත් එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කර පිටින් පැමිණ ජනපති වු රූකඩ නායකයා රැක ගන්නවා ද? නැතහොත් ඉදිරි මැතිවරණයෙන් ජය ගෙන පාර්ලිමේන්තුවට තෙරි පවත්වන්නේ ද යන්න තීරණය කල යුතු කාලය උදාවි ඇත. ඔහු තම ජනපති සිහිනය උදෙසා එක්සත් ජාතික පක්ෂය භාවිතා කලා නම්. ඔබ ඉදිරි පාර්ලිමේන්තුවට තෙරී පත්වීමට කුමන පක්ෂයක් භාවිතා කලත් එය ඔහුට විවේචනය කල නොහැක්කේ එය වැදි බනක් වන බැවින් ය. හාවෙකු විසින් පාලනය කරනු ලබන සිංහයන්ගෙන් සැදුමි ලත් පක්ෂයකට වඩා සිංහයකු විසින් පාලනය කරනු ලබන හාවන්ගෙන් සමන්විත පක්ෂයක් රටක් ඉදිරියට යෑමට අවශ්‍යය.

 • මහසොහොන් පිල්ලිය

  තවත් වීඩියෝ එකක් මෙතනිං
  https://www.facebook.com/video.php?v=892242524170066

 • 2015.01.08 dina sita rata astawara tanata pamina ati bavin obatuma wahama March 23,awasanwana parliment eketa nithenukula liya kiyavili piliyela karala prasidda kirima wadagath.Ewagema mema desaya navata billata yamata pera apey trevida hamuda & anikuth civil balaka uturu naganahira kriyanvita vinasa mukayata yamata eda prasta nodi rata eksesath kirimata yuhusulu wanna.Jatika geeya & Jatika kodiya wenasak kirimata eda nodennamu April 23 ta bahujatika nila nowana rukada cabinet eka visurowa harima parliment ekey katanayaka tumatath matiwarana commisionata poorna bala tala ata.Kumana heytuwak nisa wath deerga kirima elastic kamba adimata kisima balayak nomati bawa mulu ratey 58,laks+67.8laks janatawa kiya sitaina bawa sadahan karamu.

 • Power

  (මහසොහොන් පිල්ලිය)
  මිත්‍රයා,Video link එක සොයා දුන්නට ඔබට ස්තූතියි.

 • Orpheus

  National government to save Ranil’s government. Can’t these SLFP MP’s who took ministerial posts see this? Ranil hijacked the government. If SLFP has a secret plan to get rid of Ranil Ravi group it is ok. But we see as the SLFP members are lost in politics without Hon. Mahinda Rajapaksa and like “Ibagathe yana patawu”.

 • ලොකයෙ අද්විතිය නයකයා ඔබයි ahinsa abhilash සහ facebook මිතුරන්

Leave a Reply