දින 100 ට ගෙතූ බොරු 100 ගැන සති අන්ත පුවත්පත් පිටු පුරා පළවෙයි.

mahinda.info-sri-lanka-reading-newspaper

පසුගිය ජනාධිපතිවරණයට පෙර එක්සත් ජාතික පක්‍ෂය, ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ ඇතුළු විපක්‍ෂ විසින් මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා ඇතුළු සංධාන නායකයින්ට එරෙහිව නොයෙකුත් අභූත චෝදනාවන් එල්ල කළෝය. ඒ ආකාරයෙන් රට හමුවේ තබන ලද එහෙත් මෙතෙක් ඔප්පු කර නැති ප‍්‍රකාශ ලේඛණගත කර සති අන්ත පුවත් පත් හරහා ප‍්‍රකාශයට පත් කර තිබේ.

‘දින 100ට ගෙතූ බොරු 100′ ලෙස දැක්වෙන එම දැන්වීමයි මේ. පහත පින්තූරය මත ක්ලික් කර විශාල කර බලන්න.

boru-100

 

යාලුවන් අතරේ Share කරන්න.

තවත් අයටත් බලන්නට SHARE කරන්න.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

12 comments to දින 100 ට ගෙතූ බොරු 100 ගැන සති අන්ත පුවත්පත් පිටු පුරා පළවෙයි.

 • indrani

  රෝසි සේනානායක , මහින්ද පිළියන්දල පැත්තෙ හදපු ෂොර්ට් කට් පාරෙ පේමන්ට් එකේ ලොකු බෝඩ් ලෑල්ලක් හරහට හයි කරගෙන. දස්සයි, එඩිතරයි කියල ලියාගෙන. දැන් ඉතින් කවුරුත් එඩිතරයි. වීරයො තමයි. මහින්ද මාම කොටි ටික කම්මුතු කලානෙ. දැන් හොරු ටික මේ රට ගිල ගන්නව.

 • හිටන්

  මෙහි ඇති ලිපිත් මේ අයුරින්ම publish කරන්න

 • Power

  ඔය තියෙන්නෙ,නියමයි..
  ඔහොම තමයි යමපල්ලන්ගේ යමපාලන මායාම්කාර කෙරුවාව රටටම හෙළි කරන්ඩ ඕන.

  එදා ජනාධිපතිවරණ මැතිවරණයේ සිට අද දක්වා ම මහින්ද රාජපක්ෂ ජනාධිපතිතුමාට හොරා වංචාකාරයා කියමින් දහසකුත් බොරු ගොතමින් එතුමා මේ රටේ අපරාධකාරයෙකු හා හොරෙකු ලෙස යමපාලන යමපල්ලන් විසින් ලේබල් කරනු ලැබුවා.එහෙත් ජනවාරී 9 වෙනිදා සිට එතුමාට හොරා හොරා කියමින් අපහාස කරපු යමපාලන කල්ලිය මේ රට සෑම අතින්ම ආපස්සටම ගෙන මහින්ද රාජපක්ෂ ජනාධිපතිතුමා නැමැති වෙදදුරාණන් විසින් නියම ලෙස සකසා තිබූ මේ රටේ ශක්තිමත් කොඳුනාරටිය යමපාලන යමපල්ලන් විසින් ඉතා කෙටි කාළයකින්ම අප රටේ කොන්ද කඩා දමා යලිත් බෙඳුම්වාදය හිස ඉසවීමට හැකි වන අයුරින් කටයුතු කරන ආකාරයේ කොන්දක් නැති රටක් බවට පත් කටයුතු සූදානම් කරන බව අප කාට කාටත් නොරහසකි.එම නිසා මේ රටේ ජනතාව ඉදිරියට තව තවත් රැවටීමට උත්සහ කරන යමපාලන මායාව පරාජය කිරීමට යහපාලනය මුවාවෙන් මේ මාස කිහිපය තුළ මේ රටට කරපු විනාශය හා මහින්ද රාජපක්ෂ ජනාධිපතිතුමාට කරපු වෛරී අපහාසය හැකි සෑම අයුරින්ම රටේ ජනතාව වෙතට ගෙන යාමට කටයුතු කිරීම “මහින්ද දේශමාමක බලයේ” අප සැමගේ ම වගකීමක් හා යුතුකමක් වන්නේය.

  • Dinuu

   Power ලියූ ‘මහින්ද දේශමාමක බලය’ වන අපිත් දැන් දිවා රෑ වෙහෙසෙනවා සමාජ ජාලා තුලින් මහින්ද බලය ශක්තිමත් කරන්න. මේ දැන් ලිව්වා විතරයි ‘මහින්දවාදියන් වීමම අපිට මහත් අභිමානයකි’ කියලා.

 • Rata wenuwen

  My Dear unseen Friend POWER

  මෙ වගේ වාර්තාගත ලේඛන පුවත් පත්වල මාර්ගයෙන් සෑම කෙනකුගේ දැනගනිම සදහාකටයුතුකිරිම ඉතාමත් කාලෝචිතයි, අපි තවමත් ප්‍රමාද නැහැ, නාලක මහතාගෙ කතාව ඉතාමත් වැදගත්, ඒ කතා ඇහුවට පසු දෝහියගෙ හන්සයට කතිරය ගහපු බෝහෝ අය මහින්ද මහතා වෙනුවෙන් සහායෝගයට ඇවිත් බව කියන්නෙ හරිම සන්තොසෙන්. පෙරට තිබ්බ පය ආපස්සට නොගනිමු, ඒවගේම අද ජෙප්පො කියන කතාද, පච වකයා, කියන කතාද දතා කියන කතාද අලලා එයට කොරොස්පොන්ඩින්ග් එදා කිව් කතාද සම්බන්දකර ලේඛන ඉදිරිපත් කරන්න පුලුවන් නම් කොච්චර අගේද, එපමනක් නොවෙයි අපෙ මීටින්ස් වල උන්ගෙ උන්ගෙ කයි කතන්දර බිග් ස්ක්‍රීන් එකක විඩියෝ ක්ලිප් මාර්ගයෙන් දර්ශනය කරන්න පටන් ගන්න ඔනේ, මෙන්න අද සහා එද අසුචි මුකෙන් කියපු දේවල් කියලා, මඩට මඩ මිසක් වතුර ගහන්න රට වෙනුවෙන් මම සුදානම් නැහැ

 • Dinuu

  පහත අදහස් Kulumeema විසින් Lankacnews හි ඉදිරිපත් කර තිබුනා. කරුනාකර මහින්ද මැතිදුන් ගේ සයිබර් කණ්ඩායම් වෙත යවන්න. මේ විදියට කරුණු බෙදා වෙන්කර පැහැදිලිව අර්ථ දක්වන ලෙස. මේවා පනිවිඩ 3 ක් හැටියට වෙන් කර ඉදිරිපත් කර තිබුනේ.

  දේශපාලන වෙිදිකාව තුල මහින්දගේ අවහ්‍යතාව ගැන තර්ක කරනවාද?

  1. රනිල්ගේ මෛත්‍රීගේ නායකත්ව ගුණාංග සහ මහින්දගේ නායකත්ව භූමිකාව ඉතිහාසයේ සිටි නායකයන් සමග ගලපා සංසන්දනය කර අභියෝග ජයගන්න ඇති මහින්දගේ දක්ෂතාව මෙන්ම
  ජනවා 8 සිදුවූයේ කුමන්ත්‍රණයක් මිස නායකයකු තවත් නායකයෙකුට පැරදීම නොවන බව මහජනයාට තේරැමි කිරීමක් මෙතෙක් සිදුවන බවක් පෙනෙන්නට නැත.

  2. රැකියා දසලක්ෂයක් දෙනවා කියන රනිල් රාජ්‍ය සේවය කප්පාදු කරන්නට නිකුත්කළ චක්‍රලේඛණ; පුද්ගලීකරණය; රාජ්‍ය දේපල පුද්ගලික අංශයට විකුණා දැමීම; 88 – 89 කාලයේ රැකියා නොමැති තරැණයන් ආයුධ අතට ගැනීම ඹන් එතනට ඇද දැමීම සහ බල්ලන් බලලුන්සේ පාරවල් වල මරා දැමීම
  3. මහින්ද යුගය උපාධිදාරීන් ලක්ෂ 6කට රස්සා ලබාදීම. රාජ්‍යසේවය ශක්තිමත්කිරීම.

  30 වසරක කුරිරැ යුද්ධයට රනිල්ගේ සහ එක්සත් ජාතික පක්ෂ රජයන්ගේ විසදුමි මෙන්ම මහින්දගේ විසදුම
  1. අසාර්ථක සාම ගිවිසුමෙි ප්‍රතිවිපාක
  2.සාම ගිවිසුම තුලින් ස්වාධීන රාජයයකට මග විවරවීම
  3. මිලේනියමි සිටි හමුදා බුද්ධි අංශ පාවාදීම.
  4. සයිරන් නලා බෙදා කොටි එන විට සිංහලයන් දිවගෙස් පණ බෙිරාගන්නා තතවයට පත්කොට කොටියා ඉදිරියේ සිංහලයා නිවටුන් බවට පත්කිරීම

 • Dinuu

  Mahinda.Info Editor, ‘දින100ට ගෙතූ බොරු 100’ වැනි හොදට පැහැදිලි ඉලක්ක සහිතව ලියැවුනු ලිපි දැන්වීම් ලෙස ඉතිරි දින 23 තුල, දිනපතාම ප්‍රධාන පුවත් පත් වල පල කිරීමට හෝ එවැනි කටයුතු වලින් මහින්ද මැතිදුන්ට ශක්තියක් වීමට දෙස් විදෙස් බොහෝ අය සූදානමින් ඉන්නවා. කරුණාකර බලධාරීන් දැනුවත් කර අපට Account No එකක් ලබා දෙන්න මුදල් එවන්න.

  • ස්තූතියි. ඒ ගැන අප එම සංවිධායකවරුන්ට පවසා තිබෙනවා. ඔවුන්ගෙන් ප්‍රතිචාරයක් ලැබෙන තුරුයි අපත් සිටින්නේ.

 • Champa darmasena

  meya itha hondai NALAKA Godahewa,Gevidu Kumaarathunga,Dayan jayathilaka, Mahathwarunge pahadili kirim haki thak Puwath payh noganna IT nathi janathawa atharata Yawanna. Madya walata Rawti Agamathikama Nolabevi kiya owun hithanawa. Desapalana katha wenuwata Mandainfo.wala thiyena widihe pahadili kirrim samanya samajayaja yanawa hondatoma madi.MAWBIMA GANNE , DERANA BALANE, ME WEB SITE ENNE,C NEWS BALLANE Kohomath channde dena aya. Apa wenass kala yuthe chandaya nodun aya.Owunta Hitha balannata yamak diya yuthumai(me adahasa pala nokaranna)

 • Champa

  Excellent move. Way to go!

  Please publish this in English newspapers too. Many people in the upper and middle class are having unusually long brain cramps. Reading this Ad in their language will cure them fast.

 • Power

  මා හිතවත් Dinuu හිතවතියට හා මා මිතුරු Rata wenuwen මගේ නොපෙනෙන මිත්‍රයාටත් 🙂 රට වෙනුවෙන්,අපේ සදාදරණීය නායකයාණන් වෙනුවෙන් කැප වී කටයුතු කිරීමට ශක්තිය ධෛර්යය ලැබේවා කියා මම හදවතින් ම ප්‍රාර්ථනා කරමි.

Leave a Reply