Mahinda Rajapaksa: UPFA Candidates List 2015 Parliament Election

Wednesday, August 12, 2015

UPFA Candidates List 2015 Parliament Election

Mahinda's Men List

The following list contains the official candidate name list of United People's Freedom Alliance. The serial number assigned to each candidate and the names of candidates as set out in the nomination paper are shown respectively.

We would not like to officially publish a Mahinda's Men list as it will make some unnecessary problems, but We kindly urge you to find out the best 3 candidates from your district who supported from long and loyal to Hon Mahinda Rajapaksa to give your preferential votes.

Colombo
1 Achchige Don Susil Premajayanth
2 Arachchi Maddumage Don Hasala Dhanasiri Amarathunge
3 Almedha Mahesh
4 Arachchige Jagath Kumara Sumithra Arachchi
5 Arachchige Don Prasanna Wimal Gunasinghe Solanga
6 Uduwatuwage Janathpriya Thilanga Sumathipala
7 Udaya Prabhath Gammanpila
8 Kariyawasam Haputhanthri Gamage Kanthi Kodikara
9 Ketagoda Gamage Jayantha Perera
10 Kondagamage Mohan Lal Greru
11 Gamini Kulawansha Lokuge
12 Geethanjana Rupasinghe Gunawardhane
13 Chandana Kathriarachchi
14 Janaka Depal Weliwatta
15 Dinesh Chandra Rupasinghe Gunawardhane
16 Nallaiah Kumaraguruparan
17 Bandula Gunawardhane
18 Mapalagama Ketipe Arachchige Vajira
19 Rohitha Bogollagama
20 Wimal Weerawansha
21 Shalini Malsha Kumaranathunge
22 Shaul Hameed Mohomed

Gampaha
1. A. Alagiyawanna Lasantha
2. Arachchige Ganepola Dulip Pandula Perera Wijesekara
3. Arachchige Nanobi Antony Upul Rajitha
4. Aarachchige Sharath Kumara Gunarathna
5. Arachchilage Sisira Jayakody
6. Antani Nimal Lansa Warnakulasooriya
7. Upali Gunarathna
8. Upul Mahendra Rajapaksha
9. Upeksha Swarnamalini
10. Kuranage John Felix Perera
11. Chakrawarthi Pandukabhaya Dias Bandaranayaka
12. Chithari Lakmanthi Henarath Hettiarachchi Gunawardhana
13. Narangoda Liyanage Gunasiri Jayanath
14. Perpatchuwa Sudarshini Fernandopulle
15. Prasanna Ranathunga
16. Bulathwelage Prasanna Ranaweera
17. Mohamed Nausan
18. Ruwan Ranathunga
19. Waragoda Kankanamalage Don Thilak Waragoda
20. Hiraluge Kokila Harshani Gunawardhana
21. Herath Hitihami Appuhamilage Don Indika Anuruddha

Kalutara
1 Angage Jagath Thilakasiri Perera
2 Abeygunawardhana Pahalage Rohitha Piyathissa
3 Kalugalaarachchi Sudath Sanjeewa
4 Kumara Welgama
5 Jayantha Samaraweera
6 Buddhadasa Mahinda Samarasinghe
7 Mohamed Hasan Milfar Kafur
8 Lalith Ellawala
9 Lokupulukkuttige Thusitha Kularathne
10 Warnakula Jayasuriya Patabedige Pathima Lalanthi Perera
11 Vidura Wickramanayake
12 Haduwameregngna Piyal Nishantha De Silva
13 Hettige Nimal Chandrarathna

Kandy
1 A.G. Sirisena
2 Anuradha Lanka Pradeep Jayarathne
3 Anusha Jinani Iddamalgoda
4 Abdul Majeed Mohamad Simsan
5 Abdul Raheem Mohideen Abdul Kadar
6 Aluthgamage Mahindananda Meethalawe
7 N.D.Nimal Premawansha Jayasinghe
8 S.B.Dissanayake
9 Eric Prasanna Weerawardhana
10 Ekanayake Mudiyanselage Athapaththuwe
Gedara Hasitha Chathuranga Ekanayaka
11 Keheliya Rambukwella
12 Dilum Suraj Bandara Amunugama
13 Mahapeliya Gedara Jayarathne
14 Lal Sisira Bandara Girihagama
15 Lohan Evindra Rathwaththe

Matale
1 Achchige Don Vithana Lakshman Wasantha Perera
2 Anuruddha Mohan Giragama Weerakoon
3 Asitha Indunil Wegodapola
4 R.K. Disanayake
5 Ekanayake Mudiyanselage Mahinda Nandimithra Ekanayake
6 Janaka Bandara Thennakoon
7 Muththusamy Sivagnanam
8 Muhammadu Nawji Muhammadu Nakeef

Nuwera Eliya
1. Anagipura Ashoka Sepala
2. Arumuga Thondaman
3. R.M.C.B.Rathnayake
4. N.B.Dissanayake
5. S.Kumara Dasanayake
6. Opanayake Nimal Piyathissa
7. Nisshanka Kariyakaranage
8. Waggama Gamaralalage Ranasingha
9. Sivaraja Anusha
10. Sivalingum Muththu
11. Suppaiah Sathasivam

Galle
1 Agampodi Mohan Priyadarshana De Silva
2 Angulugaha Gamage Chandradasa Piyasiri
3 Aruna Pradeep Manimel Wadu
4 Ihala Medagama Gamage Piyasena
5 Geetha Samanmalee Kumarasingha
6 Chandima Weerakkodi
7 Thirimadura Channa Sri Saliya Mendis
8 Nawurunna Guruge Methsiri Alexander De Silva
9 Nishantha Muthuhettigamage
10 Baddegama Samitha Thero
11 Maligaspe Koralege Naleen Manusha Nanayakkara
12 Muhudugama Hewage Gunarathna Weerakoon
13 Ramesh Chaminda Benthota Pathirana

Matara
01 Abewardhana Yapa Mahinda
02 Abewardhana Yapa Lakshman
03 Amara Dharmavijaya Wijesekara Dahanayaka
04 Alahapperuma Dalas Daham Kumara
05 Kanchana Vodatha Wijesekara
06 Gajadeera Vidhanearachchige Bans Chandrasiri
07 Gunasekara Wickramarathna Hemachandra Hemal
08 Nandana Sosindra Handunge
09 Manoj Prasanga Hewagampalage
10 Suddachcharige Premarathna
11 Suneth Nilanga Hendavitharana

Hambantota
1 Ajith Nishantha Rajapaksha
2 Aluth Durage Hemasiri Nishshanka Ranadewa
3 Eraj Ravidra Fernando
4 Chamal Jayantha Rajapaksha
5 Denagama Witharanage Chanaka Dinushan
6 Namal Rajapaksha
7 Nirupama Deepika Rajapaksha
8 Mahinda Amaraweera
9 Wehella Kankanamge Indika Jamindra
10 Harsha Udaya Kumara Jayaweera

Jaffna
1. Angajan Ramanathan
2. Alagarajah Yogeshwaran
3. Gnanapragasam Alosious Rajkumar
4. Tharmalingam Yogaraja
5. Balasubramaniam Subatheesan
6. Rajendran Vasanthakumar
7. Vanniyasingam Kapilan
8. Veerappillai Veerakumar
9. Sivasubramaniam Parthipan
10. Seeniyar Gunanayagan

Vanni
1 Abdul Cader Muhammed Noon
2 Unais Parook
3 Cader Cader Masthan
4 Thilakasekaram Sundarajith
5 Pararasasingam Udayarasa
6 Wasala Mudiyanselage Chaminda Prithi Viraj Wasala
7 Subasinghe Mudiyanselage Premarathna Sumathipala
8 Sellaththurai Surenthiran
9 Selvarasa Selvakumaran

Batticaloa
1 Alim Muhammad Hizbullah Mahmood Lebbe
2 Ebirakham George Pillai
3 Kirushnapillai Sivanesan
4 Muhammathu Sareevu Subair
5 Shanakiya Ragul Rajaputhiran
6 Salih Jawahir Salih
7 Sivanesathurai Santhirakanthan
8 Sellaturai Arasareththinam

Ampara
1 A. Athaulla
2 Anura Munasingha
3 Athambawa Badurkhan
4 Indika Nalin Jayawickrama
5 D.T.W. Wimalaweera Dissanayaka
6 Thureiyappa Nawareththinarasa
7 Perumpulli Hewage Podiappu Piyasena
8 Radampala Gamage Sriyani Wijewickrama
9 Sarath Piyananda Weerasekara
10 Seiyadu Ishshak Mansoor

Trincomalee
1 Athukorala Athukoralalage Kapila Nuwan
2 Abdul Majeed Mohomed Najeed
3 Arachchige Nalin Thushara Sampath Munasinha
4 Karikalan Thandayudapani
5 Nekathgedara Wijesekara
Mudiyanselage Jayantha Wijesekara
6 Sadakku Lebbai Marikkar Jawadulla
7 Susantha Galgamuwa Punchinilame

Kurunegala
1 Atula Sarath Kumara Wijesinghe
2 Anura Priyadarshana Yapa Appuhamillage
3 Abeysinghe Mudiyanselage Pathmasiri
4 Asanka Samithajeewa Navarathne
5 R.D.Wimaladasa
6 Arachchige Nimal Senarath Wijesinghe
7 Indika Bandaranayake
8 Ekanayake T.B.
9 H.M.D.B.Herath
10 Kuda Vidanalage Shantha Bandara
11 Jayarathne Herath
12 Jhonston Xavier Fernando
13 Dayasiri Jayasekara
14 Darshani Wickramasinghe
15 Basnayake Mudiyanselage Dilhan Tharanath Basnayake
16 Mahinda Rajapaksha
17 Salinda Dissanayake
18 Sujani Maheshika

Puttalam
1 Abeyratna Mudiyanselage Indrani Dasanayaka
2 Arundika Fernando
3 Anton Dayasritha Thisera
4 L.K.Jagath Priyankara
5 Kurugamage Sanath Nishantha Perera
6 Gammeda Liyanage Josap Lalith Niyomal Perera
7 Chinthaka Amal Mayadunna
8 Piyankara Jayaratne
9 Biyanwilage Antony Victor Perera
10 Milroy Fernando
11 Sahul Hameedu Muhammadu Musammil

Anuradhapura
1 Asanka Shehan Semasinghe
2 M.Herath Banda
3 Umarulebbe Mujibur Rahuman
4 Gamage Weerasena
5 Chandrasena Samarakoon Mudiyanselage
6 Jayakody Kankanamalage Rohana Sudarma Jayakody
7 Thissa Wijayarathna Karalliyadde
8 Dumidu Dayasen Ratiyala
9 Duminda Dissanayaka
10 Wilfred Bandara Ekanayaka
11 Weera Kumar Dissanayaka
12 Sarath Chandrasiri Muthukumarana

Polonnaruwa
1 Anuruddha Ranasingha Arachchige Roshan
2 Ahamed Baseer Mohomed
3 Kings Nelson
4 Gamalath Siripala
5 Chandrasiri Ariyawansha Sooriyaarachchi
6 Dukgannaralalage Jayasingha Banda
7 Lankeshwarage Mithrapala
8 Susantha Gnanarathna Kuda Vidanelage

Badulla
1 Anthinna Marakkalage Leel Chamika Nandasiri
2 Asan Ali Mahammadu Illiyas
3 Kandasamy Vishwanadan
4 Gungamuwe Yaddehi Appuhamillage Rohana Pushpa Kumara
5 Thenuka Amith Vidanagamage
6 Don Arthur Chamara Sampath Dasanayake
7 Nileththi Nimal Siripala de Silva
8 Lakshman Pinthu Jayathilake Senevirathne
9 Wijesinghe Jayaweera Mudiyanselage Udith Sanjaya Lokubandara
10 Sethapenage Appuhami Ralalage Madduma Bandara
11 Sukirthanandan Dayabaran

Moneragalla
1 Arukattu Patabendige Jagath Pushpa Kumara
2 Gamini Wijith Wijayamuni Soysa
3 Dolewaththa Marthelisge Damayantha
4 Berugoda Arachchige Vijitha
5 Rathnayaka Mudiyanselage Padma Udaya Shantha Gunasekara
6 Sumedha G.Jayasena
7 Hatharasigha Arachchige Don Roshan Awantha Sirisena
8 Hewa Waduge Jagath Hemantha

Rathnapura
1. Akila Ellawala
2. Adhikaramge Gamini Pushpakumara
3. Ambagaharawe Prabhath Bhanu Munipriya
4. N.Deepal Gunasekera
5. Udagama Liyanage Waruna Priyantha Liyanage
6. Kanapathi Ramachandran
7. Janaka Wakkumbura
8. John Senevirathne
9. Thirimadura Ranjith De Zoysa
10. Pavithra Devi Wanniarachchi
11. Premalal Jayasekera
12. Wasudewa Nanayakkara
13. Sanee Rohan Kodithuwakku
14. Sumith Kankanam Pathirana

Kegalle
1 Athauda Senevirathna
2 Anuruddha Polgampala
3 Abdul Latheef
4 Aruna Sri Dhammika Jayawardhana
5 Kanaka Herath
6 Tharaka Ramanya Balasooriya
7 Basnayaka Ralalage Ranjith Siyambalapitiya
8 Bope Arachchilage Chandana Keerthisiri Wijethunga
9 Yatanwala Gamaralalage Padmasiri
10 Rajika Priyanganee Wickramasingha
11 Lalith Chandra Buddhisiri Dissanayaka
12 Hewa Ralalage Sarathi Dushmantha

තවත් අයටත් බලන්නට "Share" කරන්න.

6 comments:

  1. To Mahindha group , Wish you all the Best
    Jaya Jaya Jeyama Wewaa,
    රට හදන්න පෙරට එන්න, අපේ කන්ඩායමට ජයෙන් ජයම වේවා.

    ReplyDelete
  2. Colombo, only vote for - 1,2,3,4,7,8,9,11,12,15,17,20

    Kaluthara, only vote for- 1,2,3,4,5,8,11,12

    ReplyDelete
  3. මහින්දව ආපසු ගෙන ඒමේ ස්ටනේදී විශාලතම කැප වීම කලේ විමල් වීරවංශ උදය ගම්මන්පිල හා දිනේශ් ගුණවර්ධන බව අමුතුවෙන් කිව යුත් නොවේ. එයිනුත් ව්මල් වීරවංශ තම බිරිඳ රිමාන්ඩ් භාරයේ සිටියදී පවා මැතිවරන ව්‍යාපාරවල යෙදුනේය. එසේ වුවත් විමල්ගේ කිට්ටුම සහායකයින් වන හා වඩාත් ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයින් වන මුසාම්මිල්ට හා පියසිරි විජය නායකට ලැබී ඇත්තේ ජාතික ලැයිස්තුවේ අග්ගිස්සේ තැනකි. මෙයට හේතුව විමල් සමග වෛරයෙන් පසුවන මෛත්‍රීගේ බලපෑම යයි අපි අනුමාන කලෙමු. ජාතික නිදහස් පෙරමුනේ පැවැත්ම රටේ යහපතට හේතුවේ යයි මට සිතේ. ජා. නි. පෙරමුනේ අපේක්ෂකයින් 10 දෙනෙකුට නාමයෝජනා ලැබී තිබුනත් ඔවුන් සමහරක් එතරම් ප්‍රසිද්ධ නැත. නාම යෝජනා ලැබී ඇති අයගේ ලැයිස්තුවක් මා මෙහි දක්වා ඇත.

    අනුරාධපුර-11-වීරකුමාර දිසානායක
    කළුතර-5- ජයන්ත සමරවීර
    රත්නපුර-4-දීපාල් ගුනසේකර
    මහනුවර-7-නිමල් ප්‍රේමවංශ ජයසිංහ
    නුවර එලිය-6-ඕපනායක නිමල් පියතිස්ස
    මොණරාගල-5-උදය ශාන්ත ගුනසේකර
    ත්‍රිකුණාමලය-5-නැකැත්ගෙදර විජේසේකර
    පුත්තලම-4-ජගත් ප්‍රියංකර
    මාතර-10-එස්. ප්‍රේමරත්න
    කුරුණෑගල-3-ඒ. එම්. ප්‍රේමසිරි

    අවංකවම ඔවුන් ගැන කිසිවක් මා දන්නේ නැත. මොවුන්ගේ හොඳ නරක දන්නා අය අපේ මිතුරන් අතර සිටියි නම් අපව දැනුවත් කරන ලෙස මම ඉල්ලාසිටිම්. ඊට අමතරව ඒ අය විශ්වාස වන්ත නම් ඔවුන්ව ජනප්‍රිය කරන ලෙස මා ඉල්ලා සිටින්නේ මේ පිටුවට පිවිසෙන අනෙකුත් මිතුරන්ගෙනි. මගේ මේ කමෙන්ට් එක වෙත ඔවුන්ගේ අවදානය යොමු කිරීමට හැකි ක්‍රමයක් වේ නම් එසේ කරන ලෙස ඉල්ලා සිටිමි.

    ReplyDelete
  4. Gampera district, Donot vote for 1 , 10 ,11, 14, 18

    ReplyDelete
  5. and 12 pointless ...nother liability to politics
    (Gampaha)

    ReplyDelete
  6. Add 7 in Kaluthara too, he made good actions.

    ReplyDelete

අදහස් දැක්වීමේදී ඔබගේ නම දැක්වීමට "Comment as" ඉදිරිපස ඇති "Drop down menu" එකෙන් "Name/URL" ‍තෝරා ඔබගේ නම ඇතුළත් කරන්න.