තවත් මඩක් අවසන්. පක්ෂයෙන් දැරිය යුතු ප්‍රචාරක වියදම් පුද්ගලිකව දැරීමට කීම.

මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමා පසුගිය 2015 ජනාධිපතිවරණයට තරග කළේ ස්වාධීන අපේක්ෂකයෙකු ලෙස නොවේ. එක්සත් ජනතා නිදහස් සංධානයේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙසටයි.

කිසියම් පක්ෂයක් මගින් තරග වදින ජනාධිපති අපේක්ෂකයාගේ ප්‍රචාරක වියදම් අදාල පක්ෂය විසින් දැරීම සිරිතයි. උදාහරණ ලෙස ජනාධිපතිවරණයේ අනෙක් අපේක්ෂකයා දැරූ අති දැවැන්ත මුදල ඔහුගේ පෞද්ගලික මුදල් පසුම්බියෙන් වියදම් කළ ඒවා නොවේ.

ඒ අනුව මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමාගේ ප්‍රචාරක වියදම් ගෙවීමට ඉතිරිව ඇතිනම් ඒවා පියවිය යුත්තේ එක්සත් ජනතා නිදහස් සංධානය යි. ජනාධිපතිවරණයෙන් පසුව එතුමා පක්ෂ නායකත්වයෙන් ඉවත් වූ බැවිනුත්, පසුගිය මහ මැතිවරණයේ එතුමා කටයුතු කළේ මැතිවරණ මෙහෙයුමේ නායකයා ලෙස පමණක් බැවිනුත් අදාල මුදල් පියවීමට පක්ෂය මෙහෙයවීමේ වගකීම එහි වත්මන් නායකයින්ට භාර වෙයි.

මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමා පැවසීමටත් පෙර මාධ්‍යවේදීන්ම මේ ගැන පවසන ආකාරය බලන්න. මන්ද යත් පක්ෂයක ජනාධිපති අපේක්ෂකයාගේ මුදල් ගෙවන්නේ අදාල පක්ෂයෙන් බව රූපවාහිනී ආයතන වල සේවය කරන මාධ්‍යවේදීන් හොඳාකාරව දනියි.

එසේම අදාල රූපවාහිනී ආයතනයේ දැන්වීම් පළ කිරීමේදී සිදුවූ ගැටලු සහගත සිදුවීම් ගැනත් එක්සත් ජාතික පක්ෂයට හිතවත් මාධ්‍ය මගින් වාර්තා කර තිබුණි. ඒවා ආයතනික මට්ටමෙන් පරීක්ෂණ පවත්වා විසඳා ගත යුතු දේවල් වෙයි. නිලධාරීන් සිදුකරන දේවල් වලට මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමා පුද්ගලිකව වගකිව යුතු නම්, පසුගිය දා පොලිස් නිලධාරියෙකු විසින් ආබාධිත පුද්ගලයෙකුට පහර දීමටත් වත්මන් පාලකයින් පුද්ගලිකව වගකිව යුතු යැයි චෝදනා කළ හැකි වේවි.

මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමාට එරෙහිව එල්ල කළ සියලුම චෝදනාවන් පට්ට පල් බොරු මඩ විතරක් බව ජනතාවට මේ වන විට පැහැදිළිව පවතියි. එනිසා ජනාධිපතිවරණයේ ප්‍රචාරක වියදම් ලෙසට සංධානයෙන් ගෙවිය යුතු මුදල් ගෙවීම ප්‍රමාද කර, මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමාට මඩ ගසන බවක් දක්නට ලැබේ.

තවත් අයටත් බලන්නට SHARE කරන්න.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

4 comments to තවත් මඩක් අවසන්. පක්ෂයෙන් දැරිය යුතු ප්‍රචාරක වියදම් පුද්ගලිකව දැරීමට කීම.

 • Samantha

  JVP ඉල් මහ විරු සමරුව පෙන්වන්න ITN එකෙන් 80% ක වට්ටමක් ලැබිලා. මේ සයිට් එකේ තියෙන්නෙ. http://lankanewshits.net/sinhala/?p=8650

  ලිච්චවී පාලනය අනුව ඒවට FCID පරීක්ෂණ නෑ. හිටං කුමන්ත්‍රණ කරල ගෙවීම පැහැර හැරීම ගැනයි පරීක්ෂණ යන්නෙ.

 • niro

  Onama TV chanel ekaka ad danakota free ad play karna pakage thiyenawa. itn eken karala thiyenne ehema free Telecast karapu ad valatath passe bill karala athi sure ekatama..

 • හොඳ ලමයා

  මේක මුන්ගෙ මේ සතියෙ කතාව. ලබන සතියෙ තව එකක්. ඉදිරි වසර සියල්ලම ඔහොම තමයි දැං මේ රටේ අවාසනාවන්ත මිනිස්සුන්ට ගෙවන්න ලැබෙන්නෙ. අද රවී කරුනානායකත් වෑර්ලස් එකේ කියනව එතනෝල් ගෙනාවෙ කවුද කියල. මුං ජනාධිපති තුමාට තවත් මඩ ගහන්න හැමදාම කොල කෑල්ලක මොකක් හරි ලියාගෙන ඇවිල්ල ජනතාවගෙ අවධානය මොකක් හරි පැත්තකට යොදල ඒක දිහා බලං ඉන්න කියල වෙන මොකක් හරි හොරා කනව. පස්සෙ කියන්නං ලු. සාක්ෂි තව ඕනලු. ඒවගෙ හැමදාම දැං කාලෙ කෑම තමයි තියෙන්නෙ. රටට වැඩක් නෑ. පාර්ලිමෙන්තුවක් කියල එකක් නොතිබ්බ නං මීට වඩා රටට යහපතක්.

 • Pink Panther

  මේ වගේ දේවල් පලකරන එක හොඳයි..
  එතුමාව කොමිසමට කැදවලා කියලා තමයි මන් පත්තරවල මුලින් දැක්කේ..
  මේ වගේ දේවල් වලට උත්තර දෙන්න ඕනේ..
  ස්තුත්යි මෙය පලකලාට.

Leave a Reply